Notities persoon | Hermen Evers Coster treedt op voor zijn vader als één van de herbergiers van Vriezenveen inzake een accijnsdispuut in 1652 contra Joan Hermsen Kremer. Het dispuut vond zijn oorsprong in de jaren 1647 en 1648 (AHA inv. nr.2992). Is in elk geval vanaf 1654 koster van beroep. Had dit ambt evenals eerder zijn vader Evert van Weerselo. Wordt in 1670 door de kerkmeesters aangesproken op een schuld betreffende renten die door zijn vader van een stuk land waren genoten die onrechtmatig waren verkregen en de armen toekwamen. In 1671 besluit de Heer van Almelo dat deze renten alsnog door Hermen Everts Coster aan de kerkmeesters moeten worden betaald. Zie ook notities bij zwager Hendrick Claessen, gehuwd met Trijne Everts, die dit stuk land in onderpand hadden (bron: archief Huize Almelo inv. nr. 3217). 1658-1659 diaken van de kerk (bron: Archief Deventer, archief Classis 1601-1951 inv. nr.72).
In 1674 is de schoonzoon van Hermen Everts Coster, Jan Bonte (gehuwd met Aaltje Coster) de koster van Vriezenveen, in elk geval vangt zijn kosterskasboek dat jaar aan (bron: AHA inv. nr. 3528 foto 011). In 1686 is Hermen Everts Coster in elk geval overleden want in dat jaar is er ruzie tussen de erfgenamen van Hermen Coster en de erfgenamen van Hermen Arends (bron: AHA inv. nr. 3097; foto313).
De gerichtsschrijver Bonecamp wordt in 1654 genoemd de zwager van Hermen Everts (bron: archief Huize Almelo inv. nr. 3217). Dat betekent dat Hermen Everts vermoedelijk getrouwd was met een zuster van Bonecamp, ofwel dat Bonecamp gehuwd was met een zuster van Hermen Coster. | Notities geboorte | treedt in 1641 op als getuige in een huwelijksgelofte zaak van een vrijster van hemzelf genaamd Geerdken Claas Brinckhuis die het bed gedeeld had met de predikant Vrijlinck. Is dan volgens eigen verklaring 25 jaar oud (bron: AHA inv. nr. 3211). |
|